Spotkanie w Instytucie Stosunków Międzynarodowych oraz w Konsulacie Generalnym. Miesiące kwiecień i maj upłynęły pod znakiem składania sprawozdań z zakresu realizacji tego przedmiotu w naszej szkole. W kwietniu jako szkoła z naszym partnerem wspierającym nas w tym działaniu Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej z Zielonej Góry na zaproszenie Dr. Anny Juraschek Koordynatorki Regionalnej na Polskę i Czechy uczestniczyliśmy we Wrocławiu w spotkaniu w Instytucie Stosunków Międzynarodowych z okazji 100 lecia istnienia tej placówki. Również w tym dniu został zorganizowany bazar projektów- należało zgłosić akces swojego uczestnictwa w odpowiedniej grupie tematycznej - my prezentowaliśmy swoje dokonania na płaszczyźnie "Wymiana młodzieżowa- Możliwości uzyskania wsparcia" oraz uczestniczyliśmy w dyskusji panelowej, a także warsztatach-giełda pomysłów. Również ten dzień był okazją do indywidualnej rozmowy z Konsul Generalną p. Elisabeth Wolbers podczas spotkania w Konsulacie Generalnym. Spotkanie z Ambasadorem Generalnym. Kolejnym etapem weryfikacji było zaproszenie na spotkanie z Ambasadorem Generalnym Rolfem Nikel 30.05.2017 roku do siedziby Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. W spotkaniu uczestniczyły szkoły, w których jest nauczany j.mniejszości narodowej, przedstawiciele szkolnictwa wyższego, Stowarzyszenia, podmioty gospodarcze. Najważniejszym punktem programu było zdanie sprawozdanie z obszarów swojej działalności w formie prezentacji, raportów, wykładów, występów.. Prezentacja umiejętności lingwistycznych oraz artystycznych młodzieży uczącej się j. mniejszości narodowej. W ostatni weekend maja młodzież ucząca się na dodatkowych zajęciach j. niemieckiego prezentowała efekty swoich prac projektowych na Majówce zorganizowanej również przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Mniejszości Niemieckiej w miejscowości Ołobok, nad jeziorem Niesłysz, w pobliżu Niesulic. W ramach spotkania młodzież uczestniczyła w prelekcji na temat historii gminy Skąpe wygłoszonej przez prof.dr hab B. Burda z UZ, wycieczce terenowej do Niesulic, a laureatki konkursu piosenki obcojęzycznej z naszej szkoły (L. Glapka 1ALO, E. Kaliszewska 1ETZ) zaprezentowały się wokalnie.

Iwona Wysocka

  • ambasador
  • ifa
  • koncert_Skpe
  • wykad_b_burda
  • wykad_b_burda_1
  • wykad_b_burda_2

bip iso ksapl      

button login

Czerwiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Wakacje trwają już:
5
5
Dni
2
2
2
2
Godziny
1
1
9
9
Minuty

312

99ccdb6c890f3e7048b9be57be94bf32

Chcesz być na bieżąco?

Już dzisiaj pobierz naszą aplikację!

Wystarczy zeskanować kod QR!

Uwaga!

Ten serwis korzysta z Cookies. Możesz samodzielnie wyłączyć obsługę Cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej o Cookies dowiesz się na: htttp://www.wszystkoociasteczkach.pl/

Zrozumiałem