Odra oraz obszar, przez który przepływa, tworzy doskonałe warunki do życia dla wielu gatunków roślin i  zwierząt, jest drogą wodną, co czyni te tereny niezwykle atrakcyjnymi dla  jego mieszkańców oraz turystów lubiących spędzać czas obcując z naturą.  Nasz projekt ma na celu promocję Doliny Środkowej Odry oraz prezentację naszego działania na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego  we wspólnym obszarze przygranicznym. W ramach zajęć z języka mniejszości narodowej nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach terenowych w zakresie edukacji regionalnej, przyrodniczej oraz historycznej. Ich zadaniem było odkrywanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i potencjału przyrodniczego na terenie Doliny Środkowej Odry, a także ewaluacja tras wodnych i pieszych. Lekcja w otoczeniu przepięknej aury jesiennej, zainspirowana i zaaranżowana przez  opiekunów- p. Iwonę Wysocką oraz p. Pawła Kopcia połączona z elementami turystyki kombinowanej- rejsem galarami, dzięki uprzejmości panów Zbigniewa Bony i Andrzeja Deli z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaproponowanych w ramach współpracy z placówkami oświatowymi, a także wyprawy piesze po okolicy był niezapomnianym wrażeniem dla młodzieży.Rzeka Odra nie jest naturalną drogą wodną, lecz jest efektem długoletniej działalności człowieka i jego świadomego wpływu na środowisko. Obecny kształt rzeki to skutek świadomych, misternych zabiegów człowieka, który rzekę skrócił i obudował wałami. Kolejnym działaniem chcieliśmy uświadomić młodym ludziom, iż nie powinniśmy zaniechać kontroli nad rzeką, gdyż skarci ona nas za brak szacunku i odbierze w jednej chwili naszą wieloletnią pracę. Dlatego uczestnicy już w godzinach popołudniowych mieli okazję spotkać się z grupą młodzieży niemieckiej, która w ramachwarsztatów zawodowych przeprowadza remont i modernizację urządzeń hydrotechnicznych w naszym Powiecie. Odra, to rzeka co prawda podzielona, ale nie dzieląca, choć jest rzeką  graniczną, dlatego wymaga to ścisłej transgranicznej współpracy na rzecz ochrony dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

opiekunowie Wyprawy oraz uczestnicy

klasy 3C1, 3C2, 3ATZ, 2 ALO, 2ETZ, 1ETZ, 3F:)

 • 13
 • 18
 • 21
 • 24
 • 25
 • 29
 • 6
 • 7

 

 

 • Wicemistrz Świata z "Elektryka"
  W dniach od 16 do 22 września 2018 roku we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów WAKO Kickboxing ITALIA 2018. Uczeń naszej szkoły Przemek Kalis...
 • Obóz integracyjny klas pierwszych 2018
  W dniach od 19 do 21 września 2018 roku w miejscowości Międzywodzie odbył się obóz integracyjny klas pierwszych. W tegorocznym obozie wzięło udział 196 uczniów. W ...
 • Technikum Organizacji Reklamy staruje w Konkursie Ogólnopolskim
  Uczniowie klas 1GTZ i 1BGTZ technikum organizacji reklamy po raz pierwszy przystąpili do Konkursu Ogólnopolskiego "BYĆ JAK ONA". Organizatorem konkursu jest Fun...
 • CO ma wspólnego rajd motocyklowy z Elektrykiem?
  Aby uczcić 35 rocznicę powstania poznańskiego oddziału Solidarności Walczącej, w sobotę 15 września wyruszył z Nowej Soli rajd motocyklowy. O godz. 9.00 kilkudziesięciu motocykl...
 • Zajęcia Mundurowych w Czerwieńsku
  14 września drugie klasy mundurowe rozpoczęły realizację cyklu zajęć wojskowych w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. Głównym tematem zajęć było...
 • Włączamy się do akcji
  Włączamy się do akcji 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania Niepodległości
 • Pierwsza w tym roku ewakuacja
  O godzinie 10.15 rozdzoniły się dzwonki i syreny alarmowe w Elektryku. Uczniowie mający zajęcia w budynkach A i B musieli się ewakuować. Była to pierwsza ale nie ostatnia pr&oac...
 • "Nadodrzańska Riwiera" i Technikum Organizacji Reklamy
  Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy otrzymali zaproszenie do realizacji zadań projektowych dotyczących sportów wodnych nad Odrą, które odbyły się przy wsp&oacu...
 • 79 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  1 września 2018 r. delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w uroczystości 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbyła się o godz. 12.0...
 • Inauguracja roku szkolnego
  3 września 2018 roku o godzinie 9.00 zaczęła  się chyba ostatnia uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na placu szkolnym przy ul. Witosa 25. Następne uroczystości będą już...

bip iso ksapl      

button login

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

312

99ccdb6c890f3e7048b9be57be94bf32

Chcesz być na bieżąco?

Już dzisiaj pobierz naszą aplikację!

Wystarczy zeskanować kod QR!

Uwaga!

Ten serwis korzysta z Cookies. Możesz samodzielnie wyłączyć obsługę Cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej o Cookies dowiesz się na: htttp://www.wszystkoociasteczkach.pl/

Zrozumiałem