Po raz czwarty obradował Sejmik Młodzieżowy Województwa Lubuskiego. Uczniowie lubuskich szkół średnich wybrali propozyję uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy, żebyście mogli zaprezentować swoje poglądy, bo to co my dziś robimy, będzie realizowane przez młodsze pokolenie - mowiła otwierając obrady marszałek Elżbieta Anna Polak. Obradom przewodniczyl Czesław Fiedorowicz - przewodniczący sejmiku. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że Lubuskie to region, który śmiało może konkurować z regionami z całego świata. Zaprezentowała cele, jakie stawia sobie samorząd województwa. Lubuskie ma być zieloną krainą nowoczesnych technologii. Zależy nam na nowoczesnych technologiach. Zieloną krainą już jesteśmy, natura nas szczodrze obdarzyła. Chcemy tworzyć nowoczesne, lepiej płatne miejsca pracy. Wskazaliśmy 4 priorytety rozwoju: dostępność transportowa i teleinformatyczna, zrównoważony rozwój, region innowacyjny i konkurencyjny oraz region efektywnie zarządzany. Samorząd ma służyć mieszkańcom i tu, i teraz rozwiązywać problemy - wyjaśniła. Marszałek przypomniała także postulaty młodych z ubiegłych lat i zapewniła, że samorząd stara się sprostać tym wyzwaniom. Odpowiedzią na głosy młodych jest program Młodzi on-Life. Podczas obrad marszałek zaprezentowała jego założenia. Chodzi o to, żeby młodych ludzi włączyć do życia. Jednym z elementów programu jest Budżet Inicjatyw Obywatelskich, na realizację którego samorząd przeznaczył 1 mln zl. Jak zapewniła marszałek, program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Tym razem będzie miał przesłanie związanie z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. W projektach szukać będziemy wartości patriotycznych – wyjaśniła.  

Młodzi radni debatowali pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość”. Celem wspólnej debaty było wypracowanie sposobów uczczenia na terenie szkół 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybrano 10 propozycji:

1. Bieg na 11 km w każdym powiecie

2. Teledysk promujący patriotyzm (miałby powstać z połączenia filmików nagranych przez szkoły)

3. Wojewódzki Dzień Patriotyzmu (przegląd piosenek, debaty oksfordzkie, konkursy wiedzy)

4. Z kulturą do ludzi

5. Sportowa pamięć narodowa

6. Stworzenie aplikacji gromadzącej punkty przez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych

7. Akcja: Sadzenie lasów niepodległości

8. Organizacja mobilnej wystawy: "Skąd pochodzimy - korzenie Lubuszan"

9. Koncert piosenki "Patryjotyzm i historia we współczesnej muzyce"

10. Wystawa: "Gdzie byliśmy 100 lat temu"

Obrady Sejmiku Młodzieżowego odbywają się na wzór sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W IV Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym udział wzięło 64 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu, w tym reprezentujący Powiat Nowosolski uczniowie CKZIU ELEKTRYK. Przy stole obrad zasiadło 32 młodzieżowych radnych (Kulczycki Maciej LO i Nastałek Dawid TZ), którzy wcielając się w rolę radnych województwa lubuskiego, mieli okazję wzięcia czynnego udziału w obradach.  Dodatkowo 32 uczniów wcieliło się w rolę dziennikarzy i relacjonowało obrady Sejmiku (Bartmańska Kornelia LO i Ibrachimović Salko TZ).  Opiekunami grupy byli Paweł Kopeć i Robert Karpowicz.

 • IMG_20171106_105146
 • IMG_20171106_105231_1
 • IMG_20171106_134556

 

 • Wicemistrz Świata z "Elektryka"
  W dniach od 16 do 22 września 2018 roku we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów WAKO Kickboxing ITALIA 2018. Uczeń naszej szkoły Przemek Kalis...
 • Obóz integracyjny klas pierwszych 2018
  W dniach od 19 do 21 września 2018 roku w miejscowości Międzywodzie odbył się obóz integracyjny klas pierwszych. W tegorocznym obozie wzięło udział 196 uczniów. W ...
 • Technikum Organizacji Reklamy staruje w Konkursie Ogólnopolskim
  Uczniowie klas 1GTZ i 1BGTZ technikum organizacji reklamy po raz pierwszy przystąpili do Konkursu Ogólnopolskiego "BYĆ JAK ONA". Organizatorem konkursu jest Fun...
 • CO ma wspólnego rajd motocyklowy z Elektrykiem?
  Aby uczcić 35 rocznicę powstania poznańskiego oddziału Solidarności Walczącej, w sobotę 15 września wyruszył z Nowej Soli rajd motocyklowy. O godz. 9.00 kilkudziesięciu motocykl...
 • Zajęcia Mundurowych w Czerwieńsku
  14 września drugie klasy mundurowe rozpoczęły realizację cyklu zajęć wojskowych w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. Głównym tematem zajęć było...
 • Włączamy się do akcji
  Włączamy się do akcji 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania Niepodległości
 • Pierwsza w tym roku ewakuacja
  O godzinie 10.15 rozdzoniły się dzwonki i syreny alarmowe w Elektryku. Uczniowie mający zajęcia w budynkach A i B musieli się ewakuować. Była to pierwsza ale nie ostatnia pr&oac...
 • "Nadodrzańska Riwiera" i Technikum Organizacji Reklamy
  Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy otrzymali zaproszenie do realizacji zadań projektowych dotyczących sportów wodnych nad Odrą, które odbyły się przy wsp&oacu...
 • 79 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  1 września 2018 r. delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w uroczystości 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbyła się o godz. 12.0...
 • Inauguracja roku szkolnego
  3 września 2018 roku o godzinie 9.00 zaczęła  się chyba ostatnia uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na placu szkolnym przy ul. Witosa 25. Następne uroczystości będą już...

bip iso ksapl      

button login

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

312

99ccdb6c890f3e7048b9be57be94bf32

Chcesz być na bieżąco?

Już dzisiaj pobierz naszą aplikację!

Wystarczy zeskanować kod QR!

Uwaga!

Ten serwis korzysta z Cookies. Możesz samodzielnie wyłączyć obsługę Cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej o Cookies dowiesz się na: htttp://www.wszystkoociasteczkach.pl/

Zrozumiałem