05. grudnia 2019 odbyła się I edycja Otwartego Dyktanda z języka niemieckiego, którego organizatorem była nasza szkoła oraz Towarzystwo Społeczno Kulturalne MN z Zielonej Góry. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe Powiatu Nowosolskiego oraz współpracujące z nami z Powiatu Zielonogórskiego.  Konkurs był skierowany do trzech grup wiekowych- uczniów szkoły podstawowej klasy 4-6,oraz 7-8, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.Udział w nim wzięło 105 osób. Oprócz zadań konkursowych, uczestnicy mieli okazję pobawić się zasadami ortografii i pomarzyć o wielkiej wygranej z zespołem Die Prinzen i ich przebojem: "Millionär". W jury oprócz nauczycieli j. niemieckiego zasiadł pan Rolland Helman, osoba zasłużona swoją działalnością na rzecz współpracy młodzieży z Zielonej Góry i Verden. Pan Helman jest również autorem publikacji albumowych o naszym regionie, a te oprócz cennych nagród rzeczowych  otrzymali z autografem autora uczestnicy dyktanda.

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych to:

SP klasy 4-6 I m-ce: Błażej Czajkowski (SP Nr 2), II m-ce: Zuzanna Dudziak (SP Nr 2),

                         III-m-ce: Alicja Wawrzyniak (SP w Konotopie)

SP klasy 7-8 I m-ce:Hubert Miczek (Sp w Czerwieńsku),

                         II m-ce:Krzysztof Dmytrak  (SP Nr 2),

                         III-m-ce:Bartosz Słowik     (SP Nr 2),

Szkoły Ponadpodstawowe: ta kategoria należała do uczennic naszej szkoły: I m-ce: Izabela Tarnowska (kl.4 BC TZ), II m-ce:Julia Łysiak (kl.3G TZ), III m-ce: Justyna Waszkowiak (kl.3E TZ) Wszystkim uczestnikom oraz naszemu współorganizatorowi – Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Mniejszości Niemieckiej, chcielibyśmy podziękować za współpracę.  Żywimy nadzieję,że taka forma sprawdzianu wiedzy  zyska  zainteresowanie uczniów i nauczycieli!

Iwona Wysocka

 • 101
 • 102
 • 103
 • 104
 • 105
 • 106
 • 107
 • 108
 • 109
 • 110
 • 111

bip iso ksapl      button login

312

99ccdb6c890f3e7048b9be57be94bf32

Chcesz być na bieżąco?

Już dzisiaj pobierz naszą aplikację!

Wystarczy zeskanować kod QR!

Uwaga!

Ten serwis korzysta z Cookies. Możesz samodzielnie wyłączyć obsługę Cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej o Cookies dowiesz się na: htttp://www.wszystkoociasteczkach.pl/

Zrozumiałem