W roku szkolnym 2017-2018  uczniowie klas IV bc, IV eg oraz III e i II e brali udział w Konkursach i Olimpiadach z zakresu przedsiębiorczości i prawa oraz w Konkursie Logicznym. Wyniki tych Konkursów i Olimpiad już poznaliśmy. W konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” do etapu regionalnego zakwalifikowały się:

- Patrycja Jurczak

- Emilka Kaniuk

Obie uczennice z klasy III e

Konkurs organizowany przez Państwową Inspekcje Pracy. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Wiedzy o Państwie i Prawie do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

Ø  Kamil Kowalski

Ø  Julia Bereś

Ø  Daniel Musielak

Wszyscy z klasy II e

Uczniowie naszej szkoły byli jedynymi którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego w naszym województwie i dlatego ten etap odbył się w naszej szkole. Konkurs organizowany przez WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa , pod patronatem Ministra Sprawiedliwości.

  1. W Olimpiadzie Przedsiębiorczości do etapu okręgowego zakwalifikowała się :

- Sylwia Wołoszka

Uczennica  klasy IIe

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

  1. W Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania do etapu okręgowego zakwalifikowali się :

Daniel Musielak

Sebastian Zygers

Uczniowie klasy IIe

Olimpiada Przedsiębiorczości  Zarządzania organizowana przez Politechnikę Częstochowską pod patronatem Minister Edukacji Narodowej.

  1.  Do finału konkursu „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” zakwalifikowali się:

Ø  Musielak Daniel

Ø  Wołoszka Sylwia

Ø  Kamil Kowalski

uczniowie klasy II e    oraz

Ø  Soroczyński Łukasz

z klasy IV bc

Konkurs organizuje Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Studenckie Koło Naukowe CREATIV

  1. W VI  Konkursie Logicznym do etapu centralnego zakwalifikowali się:

Ø  Szymon Czaykowski Ic 1

Ø  Karolina Bereś IV bc

Ø  Weronika Bocianowska II e

Konkurs organizowany przez Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II

Wszystkich uczestnikom dziękuje. Laureatom gratuluję. A tym którzy jeszcze będą uczestniczyć w zmaganiach życzę powodzenia.