CKZiU "Elektryk" oraz nowosolanki.pl zapraszają na niepowtarzalny rajd rowerowy "100km na 100-lecie niepodległości Polski", który odbędzie się 23.06. 2018r. Trasa rajdu wyznaczona została w taki sposób, aby każdy przejechał ją bez większego trudu. Wiedzie przez najładniejsze tereny powiatu nowosolskiego - Góry Kocie, Saharę oraz Annabrzeskie Wąwozy, Wzgórza Dalkowskie co gwarantuje niezapomniane widoki. Dla uczestników zaplanowano postój w Bukowicy z posiłkiem regeneracyjnym. Organizator zapewnia zabezpieczenie w postaci pojazdu samochodowego, który będzie przewoził dodatkowe zapasy napojów, dętek, narzędzi. Udział w rajdzie jest bezpłatny lecz ilość miejsc ograniczona – z pierwszeństwem mieszkańcy powiatu nowosolskiego! Pamiątkowa, unikalna koszulka - dla pierwszych zapisujących się! Nie ma na co czekać!Zgłoszenia przyjmuje Aneta Pisarska pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 9 czerwca br. Przed zgłoszeniem należy zapoznać się z regulaminem rajdu, który znajduje się poniżej. Zapraszamy już teraz do przeżycia niezapomnianej rowerowej przygody!

Regulamin rajdu „100km na 100-lecie niepodległości Polski” – 23 czerwca 2018r.

1. Organizatorem rajdu jest CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli oraz nieformalna grupa kobiet nowosolanki.pl, a osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie jest Aneta Pisarska – pedagog szkolny.

2. Rajd ma charakter rekreacyjny i jest pozbawiony cech współzawodnictwa sportowego.

3. Udział w rajdzie rowerowym jest dobrowolny i każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność, niezależnie od warunków pogodowych, terenowych zastanych na trasie oraz musi się cechować stanem zdrowia pozwalającym na bezpieczne pokonanie trasy rajdu.

4. Uczestnikami rajdu powinny być osoby pełnoletnie – pierwszeństwo mają mieszkańcy powiatu nowosolskiego. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – wymagany jest udział opiekuna prawnego.

5. Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego, zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym.

6. Każdy z uczestników musi posiadać sprawny technicznie rower, nadający się do jazdy w terenie o urozmaiconej nawierzchni oraz zapasową dętkę lub łatki. Zalecane jest zabranie ze sobą kasku rowerowego.

7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy utracone podczas rajdu oraz wszelkie szkody wyrządzone przez uczestników.

8. Uczestnicy rajdu zobowiązani są zaopatrzyć się w odpowiednią do długości i czasu trwania rajdu, ilość podręcznego pożywienia i napojów.

9. Rajdowi towarzyszyć będzie samochód techniczny, w którym będzie można złożyć nadwyżki napojów i podręczne pożywienie.

10. Organizator zapewnia posiłek regeneracyjny w trakcie rajdu.

11. Każdy uczestnik rajdu może odłączyć się od grupy w dowolnym momencie, jednak po wcześniejszym powiadomieniu osoby prowadzącej rajd.

12. W trakcie rajdu zabrania się:

- spożywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych,

- zaśmiecania i niszczenia przyrody,

- zbaczania z trasy rajdu.

13. Uczestnictwo w rajdzie jest równoznaczne z akceptacją jego regulaminu i tym samym przestrzeganiem jego treści.

14. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania rajdu w przypadku całkowicie niesprzyjających warunków pogodowych – burzy oraz obfitych opadów deszczu.

15. Zapisy oraz wszelkie informacje przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 9 czerwca 2018r. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc ograniczona. 

  • plakat_rajd_100km