O Nas

O nas

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”Elektryk” w Nowej Soli istnieje nieprzerwanie od 1946. Siła tradycji podtrzymywana jest przez ducha postępu i nauki. 

Szkoła dysponuje trzema nowoczesnymi budynkami dydaktycznymi w pełni dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kształcimy uczniów w porozumieniu z pracodawcami i w oparciu o najnowsze technologie, uczniowie realizują staże i praktyki zawodowe w najlepszych firmach w danej branży w realnych warunkach. Nasi absolwenci są doskonale przygotowani  do podjęcia studiów, pracy w firmach i innych przedsiębiorstwach, czy też prowadzenia własnej działalności. 

Nasi nauczyciele stale się kształcą i stawiają na rozwój i kreatywność uczniów, których wspierają w każdym działaniu, odbywają staże i praktyki zawodowe u wiodących pracodawców z danych branż w Polsce i za granicą, aby w najlepszy z możliwych sposobów przekazać uczniom wiedzę z danej dziedziny.  

Zapraszamy do Naszej szkoły i wspólnej przygody, jaką jest edukacja.

Inne

Szkoła obecnie mieści się w 4 budynkach:

  • Budynek A – ul. Kościuszki 28
  • Budynek B – ul. Piłsudskiego 65
  • Budynek C – ul. Piłsudskiego 61 (hala sportowa)


Ciągle jest nas więcej

Na terenie powitu jesteśmy szkołą, która…

 

0
Nauczycieli
0
Uczniów
0
Absolwentów
0
Lat z Wami

Historia

Historia naszej szkoły rozpoczyna się  15 października 1946 roku, kiedy to  z polecenia Kuratorium Okręgu Szkolnego Wrocławskiego założona została Publiczna Dokształcająca Szkoła Zawodowa. Na stanowisko dyrektora powołany został pan Czesław Głowacki. Początkowo szkoła nie posiadała własnego lokalu i borykała się z brakiem sprzętu, funduszy i nauczycieli. Zajęcia odbywały się w obecnym budynku Liceum Ogólnokształcącego. Katedrę pedagogiczną stanowili w większości nauczyciele dochodzący z innych szkół (14 osób), natomiast zatrudnionych na stałe było tylko 3 dydaktyków. W nowej placówce, w pierwszym roku jej istnienia,  naukę podjęło aż 320 uczniów.

Mówią o NAS

Tekst 1

Osoba 1

Tekst 2

Osoba 2

Tekst 3

Osoba 3

Tekst 4

Osoba 4

Pin It on Pinterest

Skip to content