News

MUNDUROWI NA ZAJĘCIACH Z RATOWNICTWA POLA WALKI

27.01.2023 r. uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w kolejnych zajęciach w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. Tym razem tematem było ratownictwo pola walki (TCCC), czyli udzielanie pierwszej pomocy w warunkach bojowych. W pierwszej fazie zajęć, prowadzący je instruktorzy wojskowi przypomnieli młodzieży ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy, układania nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej i wykonywania RKO.

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nowosolskiego

24.01.23r. odbyła się kolejna edycja turnieju szkół podstawowych Powiatu Nowosolskiego w halową piłkę Nożną. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego w CKZiU „Elektryk”. Patronat nad imprezą objęła Pani Starosta Powiatu Nowosolskiego Iwona Brzozowska. Do rywalizacji stanęło siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do rundy finałowej i grając w systemie.

Zimowa akcja krwiodawcza

11 stycznia 2023 roku odbyła się w Elektryku druga w tym roku szkolnym akcja krwiodawcza.  Uczniowie zgłaszali się chętnie, ale z powodu odbywających się egzaminów zawodowych nie wszyscy mogli tego dnia wziąć udział w akcji krwiodawczej. Udało się łącznie zebrać 13, 5 litra tego cennego płynu, który niejednokrotnie ratuje życie. Wszystkim krwiodawcom dziękujemy. Akcja krwiodawcza.

Folia jako element przestrzeni

Uczniowie klas Technikum Reklamy na zajęciach z przedmiotu techniki produkcji poszukiwali pomysłów, które idealnie sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Zaproponowali ciekawe rozwiązania dla folii stretch, spożywczej, bąbelkowej i innej. Przygotowali  obrazy o różnej tematyce z zastosowaniem folii jako elementu ciekawej  dekoracji w przestrzeni biurowej. Zapraszam do obejrzenia opublikowanych prac plastycznych z wykorzystaniem folii. Anna Ziętek.

Promocja akredytacji ERSMUS + i otrzymanego dofinansowania na realizację projektu

Uczniowie klas Techniku Reklamy przygotowali kalendarze w celu promocji akredytacji Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, którą otrzymała Nasza szkoła na okres 5 lat. W programie Erasmus+ uczniowie Naszej szkoły, zdobędą praktyczne doświadczenie oraz podwyższą umiejętności językowych. Odbędą staże w przedsiębiorstwach lub w placówkach kształcenia/szkolenia zawodowego w innym kraju. Do udziału w programie.

KOLEJNE ZAJĘCIA W STRAŻY GRANICZNEJ

12 stycznia uczniowie trzeciej klasy mundurowej odbyli kolejne zajęcia w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Tym razem mieli do zrealizowania trzy zagadnienia. Pierwszym było zapoznanie się z nowo utworzoną salą tradycji oddziału, drugim poznanie pracy techników kryminalistycznych a trzecim wizyta na stanowisku służby operacyjnej i poznanie systemu wspomagania kierowania.      
Skip to content