News

Uczniowie klas mechatronicznych i elektrycznych  rozpoczęli staż zagraniczny w programie mobilności Erasmus +

03.10.2022 grupa 13 mechatroników i elektryków rozpoczęła staż zagraniczny w Wasserstraßen–und Schifffahrtsamt Spree-Havel w Fürstenwalde, w ramach akredytacji Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007683. W pierwszym dniu stażu uczniowie zbierali  informacje do wykonania projektu, zdjęcia i materiały. Zapoznali się z przepisami prawa i zasadami działań nienaruszającą równowagę ekologiczną i odpowiedzialność.

WYCIECZKA MUNDUROWYCH

W dniach 28-30.09.2022 r. 40 uczniów klas mundurowych wzięło udział w wycieczce integracyjnej w rejon Kotliny Kłodzkiej. W pierwszym dniu odbyło się zapoznanie z historią oraz zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej. Mundurowi obejrzeli pomieszczenia w jakich stacjonowali ówcześni żołnierze oraz mieli możliwość „pospacerowania” podziemnym labiryntem korytarzy, czyli tak zwanymi chodnikami kontrminerskimi. Następnie, po dotarciu do miejsca noclegowego.

Projekt polsko-ukraiński „Ginące zawody, odnalezione umiejętności”

W dniach 24-30.09. w Małopolsce realizowany był projekt, w którym wzięli udział uczniowie CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli oraz uczniowie 23 Liceum w Iwano-frankowsku i Liceum w Mykietyńcach w Ukrainie. Wspólnie poznawali tajniki zawodów, które jak się okazało nie są takie ginące. W ramach działań zaplanowano 5 warsztatów tematycznych, dotyczących poszczególnych zawodów. Młodzież miała okazje.

Unijny projekt AMTech

Ostatnie dni tegorocznego lata Dyrektor naszej szkoły, Grzegorz Konigsberg, spędził wraz z anglistą, Tomaszem Kowalskim,  w położonej nad Adriatykiem włoskiej Pescarze, na konferencji poświęconej unijnemu projektowi AMTech.  AMTech stanowi konkretną odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw pragnących stać się konkurencyjnymi w przemyśle lotniczym, z naciskiem na bezzałogowe statki powietrzne. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby przyszłych techników oraz.

Zakończenie rekrutacji w programie ERASMUS+. Staże zagraniczne uczniów klas mechatronicznych i elektrycznych

CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli w 2021r, otrzymało Akredytację Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akredytacja obejmuje okres 5 lat. W pierwszym roku akredytacji (2021/2022) szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007683 w wysokości: 62 198,00 EUR. W czerwcu 2022 Elektryk zakończył procedurę  ostatniego etapu rekrutacji dla wniosku złożonego w ramach sektora.

Integracja klas w drugim dniu zajęć integracyjnych cz1

22 września klasy 1ATN, 1PTN i 1CTN, wybrały się wyraz z wychowawcami do Parku Krasnala. Na miejscu uczniowie,  pod nadzorem wychowawców,  rozpalili ognisko, na którym zostały usmażone kiełbaski, chleb oraz pianki. W międzyczasie młodzież bawiła się w chowanego, grała w karty i śpiewała podczas wypiekania kiełbasek.
Skip to content