News

Odszedł do wieczności przyjaciel naszej szkoły

  W dniu 10 stycznia 2021 r. ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego, byłego Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz wiernego wieloletniego Przyjaciela naszej szkoły. Relacja ta, niezwykle serdeczna i bezpośrednia, nawiązała się z chwilą ingresu Księdza Biskupa do katedry gorzowskiej i trwa właściwie do chwili obecnej. Jeszcze w 2019 roku dzieliliśmy się.

Jasełka online

Nie można zatrzymać naszych uczniów i ich opiekunów w dążeniu do podtrzymywania tradycji naszej szkoły. Pomimo pandemii i w tym roku Jasełka odbyły się choć online – a oto efekty. PS. Film powstał dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób: p. Joanny Roguskiej, p. Urszuli Chorążyk, p. Teresy Grzegorzewicz, p. Patryka Piaseckiego, p. Grzegorza Grzegorzewicza, p..

„W ręku masz pędzel i farby……”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przez ostatnie lata, w tym czasie, w  szkole odbywał się Konkurs Szopek. Niestety, w związku z pandemią,  w tym  roku  nie będzie tak samo – bo wcale nie musi.  Wśród wielu tradycji świątecznych, istnieje trochę już zapomniany zwyczaj wysyłania kartek. To dzięki nim, możemy złożyć życzenia członkom naszych rodzin i.

Udział 26 -leciu uczniów klas drugich Technikum Ekonomicznego w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

Dnia 30.10.2020 roku 26-ciu uczniów klas drugich Technikum Ekonomicznego wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Dla uczniów naszej szkoły było to duże wyzwanie, ponieważ dopiero rozpoczęli naukę podstaw prawa a tematyka Olimpiady wykraczała poza zakres programowy przedmiotu. I choć żaden z uczniów nie zakwalifikował się do drugiego etapu, to osiągnięte przez.