News

Praktyka w firmie NORD

10 czerwca 2022 roku zakład NORD Napędy Zakłady Produkcyjne pożegnał praktykantów z CKZiU „Elektryk”, którzy odbyli u nas półroczną praktykę (od grudnia do czerwca). W trakcie spotkania każdego z praktykantów zapytaliśmy o opinię na temat praktyki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, opowiadali o tym co się nauczyli i czego doświadczyli przez ostanie pół roku. Została im.

SZKOLNY ZESPÓŁ DO SPRAW WOLONTARIATU

Dzisiaj wolontariusze CKZiU „Elektryk” otrzymali dyplomy uznania za bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz pracę w Powiatowo- Miejskim Magazynie Pomocy Humanitarnej w Nowej Soli. Dyplomy wolontariuszom  wręczył Prezydent Nowej Soli Pan Jacek Milewski oraz Pani Iwona Brzozowska Starosta Nowosolski , serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę.

CKZIU „Elektryk” w Nowej Soli otrzymało akredytację na rok szkolny 2022/2023

Wynik konkursu wniosków w ramach akcji KA121-VET w programie Erasmus+ w roku 2022 Informuję, że CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli otrzymało Akredytację Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akredytacja obejmuje okres  5 lat. W pierwszym roku akredytacji (2021/2022) otrzymaliśmy dofinansowaniu na realizację projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007683 w wysokości: 62 198,00 EUR. W ramach dofinansowania.

Drogowskazy kariery czyli jak wybrać zawód.

Dla uczniów klas 2 TN oraz LN Szkolny Ośrodek Kariery przygotował warsztaty z użyciem interaktywnej strony „Mapa karier” pomagającej niezdecydowanym w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczniów zapoznano także z Barometrem Zawodów i prognozami zatrudnienia w konkretnych zawodach, zgodnych z profilem kształcenia. W drugiej części warsztatów uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. Dla.

Międzyszkolny Konkurs Poezji Religijnej

„Poezja to cień rzucany przez latarnie naszej wyobraźni”. –   Lawrence Ferlinghetti  03.06.2022 r.  odbyła się  XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Religijnej „Pamięci Jana Pawła II”. W konkursie wzięło udział 64 recytatorów, z 10 szkół podstawowych i ponadpodstawowych: SP1, SP2, SP3, SP6, Katolicka Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół w Siedlisku, SP1 w Kożuchowie, Zespół Szkół w.
Skip to content