News

Komunikat Dyrektora szkoły

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Elektryk” w Nowej Soli informuje, że 15 października 2021r. szkoła będzie nieczynna. Zajęcia zostały odpracowane 2 października 2021r.

Serdaki vs Kieptary – dziedzictwo kulturowe Podhala i Huculszczyzny

            W niedzielę 26 września rozpoczęliśmy (my, czyli 16 uczniów naszej szkoły i 19 uczniów z Liceum w Iwanofrankowsku i Liceum w Mykietyńcach) nową przygodę „Serdaki vs Kieptary”. W ramach międzynarodowego projektu, w ciągu sześciu dni poznawaliśmy kulturę polskich górali i ukraińskich hucułów. Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa.

Wygrali „Bieg Rekruta”

W dniu 07.10.2021 r. w okolicach kożuchowskiego motodromu odbył się powiatowy turniej sprawnościowy „IV Bieg Rekruta”. W zawodach wzięła również udział nasza 4-osobowa drużyna z klasy mundurowej 3A LON w składzie: Oliwia Runo, Dorian Chmielewski, Artur Głogosz i Jakub Szklarz. Pokonując ponad 5 kilometrową pętlę, zawodnicy musieli wykonać 10 zadań, w tym m.in.  toczenie opony,.

Zajęcia wojskowe w Czerwieńsku

W dniu 08.10.2021 r. klasa mundurowa 2A LON realizowała swoje pierwsze zajęcia bloku wojskowego w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. Tematem zajęć było zapoznanie się w sali tradycji z historią i dniem dzisiejszym jednostki. Kolejnym elementem szkolenia, tym razem na przykoszarowym placu ćwiczeń, była konfrontacja teorii (z czasu zdalnego nauczania) z praktyką. Mundurowi poznali.

Podsumowanie projektu “Kolej na rower”

07.10.2021 w auli naszej szkoły, przedstawiciele  Powiatu Nowosolskiego oficjalnie podziękowali naszym uczniom oraz grupie nauczycieli kierunku Technik Reklamy, za zaangażowanie i pomoc przy projekcie “Kolej na rower” z 19.09.2021. Pan Wicestarosta Waldemar Wrześniak wraz z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji, Panią Katarzyną Dzieńdziurą oraz Starszym Specjalistą Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji, Panią.
Skip to content