Uczniowie klas mechatronicznych i elektrycznych  rozpoczęli staż zagraniczny w programie mobilności Erasmus +

03.10.2022 grupa 13 mechatroników i elektryków rozpoczęła staż zagraniczny w Wasserstraßen–und Schifffahrtsamt Spree-Havel w Fürstenwalde, w ramach akredytacji Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007683. W pierwszym dniu stażu uczniowie zbierali  informacje do wykonania projektu, zdjęcia i materiały. Zapoznali się z przepisami prawa i zasadami działań nienaruszającą równowagę ekologiczną i odpowiedzialność.

WYCIECZKA MUNDUROWYCH

W dniach 28-30.09.2022 r. 40 uczniów klas mundurowych wzięło udział w wycieczce integracyjnej w rejon Kotliny Kłodzkiej. W pierwszym dniu odbyło się zapoznanie z historią oraz zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej. Mundurowi obejrzeli pomieszczenia w jakich stacjonowali ówcześni żołnierze oraz mieli możliwość „pospacerowania” podziemnym labiryntem korytarzy, czyli tak zwanymi chodnikami kontrminerskimi. Następnie, po dotarciu do miejsca noclegowego.

Projekt polsko-ukraiński „Ginące zawody, odnalezione umiejętności”

W dniach 24-30.09. w Małopolsce realizowany był projekt, w którym wzięli udział uczniowie CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli oraz uczniowie 23 Liceum w Iwano-frankowsku i Liceum w Mykietyńcach w Ukrainie. Wspólnie poznawali tajniki zawodów, które jak się okazało nie są takie ginące. W ramach działań zaplanowano 5 warsztatów tematycznych, dotyczących poszczególnych zawodów. Młodzież miała okazje.

Unijny projekt AMTech

Ostatnie dni tegorocznego lata Dyrektor naszej szkoły, Grzegorz Konigsberg, spędził wraz z anglistą, Tomaszem Kowalskim,  w położonej nad Adriatykiem włoskiej Pescarze, na konferencji poświęconej unijnemu projektowi AMTech.  AMTech stanowi konkretną odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw pragnących stać się konkurencyjnymi w przemyśle lotniczym, z naciskiem na bezzałogowe statki powietrzne. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby przyszłych techników oraz.

Zakończenie rekrutacji w programie ERASMUS+. Staże zagraniczne uczniów klas mechatronicznych i elektrycznych

CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli w 2021r, otrzymało Akredytację Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akredytacja obejmuje okres 5 lat. W pierwszym roku akredytacji (2021/2022) szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007683 w wysokości: 62 198,00 EUR. W czerwcu 2022 Elektryk zakończył procedurę  ostatniego etapu rekrutacji dla wniosku złożonego w ramach sektora.

Integracja klas w drugim dniu zajęć integracyjnych cz1

22 września klasy 1ATN, 1PTN i 1CTN, wybrały się wyraz z wychowawcami do Parku Krasnala. Na miejscu uczniowie,  pod nadzorem wychowawców,  rozpalili ognisko, na którym zostały usmażone kiełbaski, chleb oraz pianki. W międzyczasie młodzież bawiła się w chowanego, grała w karty i śpiewała podczas wypiekania kiełbasek.

Zajęcia integracyjne klas pierwszych

W dniach 21-22 września 2022 roku odbyły się zajęcia integracyjne klas pierwszych. 21 września o godzinie 9.00 w hali sportowej rozpoczęły się zmagania w „Turnieju klas pierwszych”. W zmaganiach zwyciężyła klasa 1dTN, miejsce 2 zajęła klasa 1aLO a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 1bTN. Drugi dzień rozpoczął się od obejrzenia filmu o patronie szkoły,.

Europejski dzień bez samochodu

18.09.2022r. (tj. niedziela) odbył się rajd rowerowy pod nazwą „Paszport Rowerzysty – Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim” organizowanym pod patronatem Powiatu Nowosolskiego. Uczniowie elektryka pod opieką Pani Julii Modzelewskiej wzięli udział w tegorocznym rajdzie, tym samym reprezentując Naszą Szkołę pokonując kilometry i zdobywając kolejne pieczątki. Mimo deszczu i typowo jesiennej pogody wytrwale dotarliśmy.

Wspólnie dla pszczół

14 września uczniowie klasy 2dtn wzięli udział w warsztatach bartniczych w ramach akcji „Wspólnie dla pszczół”. Pierwsza część warsztatów odbyła się w Konotopie, gdzie uczniowie wykonywali kłodę bartną, projektowali znak bartny oraz ćwiczyli bartnicze sposoby wspinaczki na drzewo. Na drugą część warsztatów uczniowie udali się do Miodowego Spichlerza w Kolsku, gdzie  zdobywali wiedzę na temat.

Obchody Dnia Sybiraka

16 września 2022 roku odbyły się miejskie Obchody Dni Sybiraka, w których wzięła również udział nasza szkoła. Uroczystości rozpoczęły  się  mszą świętą a następnie uczestnicy przeszli pod pomnik. Kulminacją było spotkanie z rodzinami Sybiraków w auli Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli.      

Skip to content