Turniej Trójgamiczny

Turniej Trójgamiczny

8 listopada 2021 r. otrzymaliśmy fantastyczną informację – zostaliśmy zakwalifikowani do Turnieju Trójgamicznego. Wszyscy uczestnicy – 10 osób tworzy drużynę, która podzielona się na trzy różne sekcje:

a) Game Design

  • jesteś osobą kreatywną i rzetelną; chcesz budować mechaniki rozgrywki; interesuje Cię fabularna warstwa gry; zaprojektujesz poziomy trudności; nie boisz się tworzenia dokumentacji projektowej i planowania testów gr

b) Game Development

  • niestraszne Ci programowanie i kodowanie; chcesz zająć się praktycznym tworzeniem gry; chcesz rozwijać umiejętności logicznego myślenia; będziesz pracować z silnikiem gry; zajmiesz się technicznymi aspektami projekt

c) Experience Design

  • masz zmysł estetyczny i potrafisz tworzyć sztukę game–art.; chcesz zająć się audiowizualną oprawą gry; interesuje Cię tworzenie grafik 2D oraz modeli 3D; dopasujesz odpowiednią muzykę i dźwięki do projektu; zajmiesz się tworzeniem ilustracji oraz prostych animacji szkieletowych.
18 listopada 2021 r. przyjechaliśmy grupą do Wrocławia, naszego Kantonu, gdzie wykonaliśmy zgłoszenie grup na zajęcia i dalszą selekcję. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale daliśmy , my opiekunowie również, z siebie wszystko. Nasze drużyny spotkały się we Wrocławiu z drużynami z Kłodzka, Oleśnicy, Oświęcimia i Wrocławia. Uczniowie mieli zajęcia z osobami, które zawodowo zajmują się: – programowaniem gier, – grafiką komputerową, – rozwiązywaniem „problemów” w czasie tworzenia gier. Wszyscy – również opiekunowie – rozwiązywali test dotyczący wiedzy o grach komputerowych (specjalistyczne nazewnictwo, skróty i akronimy dotyczące pracy przy grach itp.). Po ponad 6 – ciu godzina zajęć w różnych grupach zajęciowych drużyny: – „SPLIT & TED” – CKZiU-Elektryk pod opieką Pana Adama Stelaszyk – „OUT OF WORLD” – CKZiU-Elektryk pod opieką Pana Jerzego Kilian – „AXIS MUNDI” – Zespół Szkół im. Zjednoczone Europy w Oławie zostały zakwalifikowane do dalszej pracy nad zaproponowanymi przez siebie grami wraz z innymi uczestnikami w Polsce. Jesteśmy 2–ma zespołami z 27 w całym kraju. Następne spotkanie we Wrocławiu jest już w dniach od 6 do 10 grudnia 2021 r., gdzie będziemy już parać się i zmagać z trenerami w swoich docelowych grupach: Game Design, Game Development, Experience Design.
https://ckziu-elektryk.pl

Pin It on Pinterest

Skip to content