Jasełka

Jasełka

Kolędnicy – kolędowane, to piękna tradycja.

Pewna grupa osób przebrana za różne postacie chodziła od domu do domu życząc domownikom szczęścia, pomyślności na cały rok. Jeden z kolędników niósł gwiazdę betlejemską. Poza tym śpiewali kolędy i grali na różnych instrumentach, przeważnie na skrzypcach i harmonii.

Bardzo często kolędnicy wykonywali przedstawienie, które pokazywało historię z ewangelii, a odnosiło się do złego króla Heroda. Na koniec Herod jest skazany na śmierć, a diabeł zabiera jego duszę.

Dlatego przedstawienia te nazywano herodami.

 

Nasi uczniowie 22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia również odegrali takie przedstawienie, w którym udział wzięli zaproszeni goście z Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta  wraz z Panem Prezydentem Jackiem Milewski, Proboszcz z parafii św. Antoniego o. Stanisław Szlosek, Dyrekcja naszej szkoły CKZiU „Elektryk”, nauczyciele uczący i emeryci oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły.

https://ckziu-elektryk.pl

Pin It on Pinterest

Skip to content