Mundurowi czcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Mundurowi czcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

W dniach 01-03.03.2020 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W pierwszym dniu czyli w niedzielę, grupa uczniów wzięła udział w mszy poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w kościele p.w. Św. Antoniego a następnie w marszu patriotycznym i apelu pamięci, jaki został odczytany przy pomniku Bohaterów Walk o Polskę przy ul. Gimnazjalnej.

Drugi dzień rozpoczął się w naszej auli od wręczenia przez Dyrektora Szkoły uczniom klas mundurowych kolejnych stopni kadeckich. W dalszej części uroczystości uczniowie klas 1A LO i 1A LON wysłuchali prelekcji na temat działalności Żołnierzy Wyklętych na terenie powiatu nowosolskiego w latach 1945-1956. Kolejnym punktem programu było wyjście wszystkich klas mundurowych do Nowosolskiego Domu Kultury na projekcję filmu „Ułaskawienie”, po którym pierwszoklasiści przemaszerowali na cmentarz przy ul. Wandy, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach kpt. Tadeusza Gryblewskiego i por. Stanisława Kulińskiego.

Trzeci dzień miał charakter bardziej rozrywkowy, a związane było to z udziałem mundurowych pierwszaków w koncercie patriotycznym. Koncert pod nazwą „Pytając o Polskę” odbył się w zielonogórskim Centrum Rekreacyjno – Sportowym, a z piosenkami patriotycznymi wystąpili m.in. tacy artyści jak Marek Piekarczyk, Ania Rusowicz czy Mateusz Ziółko.

https://ckziu-elektryk.pl

Pin It on Pinterest

Skip to content