Szachiści „Elektryka” w Finale Wojewódzkim Licealiady

Szachiści „Elektryka” w Finale Wojewódzkim Licealiady

28 listopada 2022r. w hali CKZiU w Sulechowie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych szachach, w ramach Licealiady. W rozgrywkach uczestniczyło 17 zespołów, reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego, łącznie 79 zawodników. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nowik Grzegorz (Sz.1), Wawrzyniak Kamil (Sz.2), Fedro Przemysław (Sz.3) i Rakowska Aleksandra (Sz.4) oraz rezerwowy Walaszek Adam. Opiekunem zespołu była pani Agnieszka Piwońska. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla zawodnika. Konkurencja była duża, nasza szkoła startowała z 16 miejsca i ostatecznie zakończyła rozgrywki na 12 miejscu w województwie. Jak na drużynę bez osób trenujących szachy jest to dobry wynik, chociaż nasi zawodnicy liczyli na coś więcej i niebyli zadowoleni. Obiecali, że postarają się poprawić swój wynik za rok. Cieszymy się, że mamy tak ambitną młodzież i życzymy im dalszych sukcesów. Agnieszka Piwońska  
https://ckziu-elektryk.pl

Pin It on Pinterest

Skip to content